Jihočeský selský dvůr v Zátaví u Písku

Stručný popis:

Rekreační chalupa - bývalé selské stavení zařízené k obývání pro 6-7 osob se nachází v malé osadě Zátaví na řece Otavě cca 6 km od starobylého jihočeského města Písek, 102 km jihozápadně od Prahy.


Popis:

Pronajímanou část objektu tvoří obytná kuchyně, dvě ložnice, prosklená veranda, předsíň, samostatná koupelna se sprchovým koutem a umyvadlem (el.bojler 125 l) a s WC. Obytná kuchyň je vybavena kuchyňskou linkou, el. sporákem, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí, stolem a židlemi, pohovkou (- možno použít jako přistýlku) a televizí. Za kuchyní jsou dvě ložnice (1.- 3 lůžka, 2. - 4 lůžka). V zahradě (216 m2) samostatně oplocené vysokým neprůhledným plotem je možnost posezení v soukromí a grilování. Do domu je zavedena pitná voda z veřejného vodovodu. Uvedené zařízení umožňuje pohodlné ubytování pro 6 osob. (S možností ubytovat až 8 osob - níže uvedené ceny jsou pro max 6 osob, další lůžko účtujeme za příplatek 900,- Kč/týden).

Okolí:

Zátaví je stará osada u zlatonosné řeky Otavy mezi Pískem a obcí Kestřany (vzdálenost od chalupy do Kestřan cca 2 km). V Kestřanech se nachází jedno z nejkrásnějších golfových hřišť v Evropě - Prácheňský golfový klub, které navrhl známý japonský architekt Shunsuke Kato (podrobnosti o tomto hřišti naleznete na: http://www.golf-pisek.cz/

Nedaleko chalupy (5 min chůze) teče řeka Otava, i dnes kupodivu průzračná, a blízko za humny chalupy najdete několik malebných jihočeských rybníků. Na své si zde přijdou rybáři, inline-bruslaři ocení nové hladké a málo frekventované silnice. Cyklisté a turisti využijí mimo jiné hustou síť turistických tras a lesních asfaltek v přírodním parku Písecké hory. Toto jméno patří zalesněnému hřebeni, který začíná 3 km od Zátaví a pokračuje v délce 25 km až k údolí Vltavy. Jméno "hory" je spojeno s hornictvím, neboť v Píseckých horách probíhala ve středověku těžba drahých kovů a později se tu lámal i kámen. Dodnes tu můžeme narazit na pozůstatky po dolování a na několik zajímavých lomů. Nechte se tedy pozvat do zdejších hlubokých lesů, kterými vede naučná stezka „Cestou drahokamů“. Dnes tu lidé hledají hlavně klid a "cestu z města". Příroda kolem Písku je opravdu bohatá na malebné scenérie.

Pro zobrazení volných termínů klikněte zde

Cena:

od 7000,-/ týden

Ceník:


mimo sezónu 7000,- Kč / do 6ti osob za týden další osoba příplatek 1000,- Kč/týden
sezóna - 30. 6. - 2. 9. 8500,- Kč /do 6ti osob za týden další osoba příplatek 1000,- Kč/týden
víkend 3500,- Kč / pá-ne

Schéma objektu ZDE

Objednávky zasílejte na:

romanafolkova@seznam.cz

Mapa ZDE